четвер, 7 березня 2024 р.

Ніколи не пізно почати життя без насильства


  Наси́льство — застосування силових методів або психологічного тиску за допомогою погроз, свідомо спрямованих на слабших або тих, хто не може чинити опір, тобто будь-яке застосування сили щодо беззахисних.

       Причини насильства частково зумовлені біологічними та іншими факторами, які дають підстави говорити про певну схильність деяких людей до агресії, однак частіше за все ці фактори взаємодіють з сімейнимисуспільнимикультурними та іншими факторами зовнішнього характеру і таким чином створюють ситуацію, в якій виникає насильство.

 Поділяють насильство на три широкі категорії, класифікуючи за суб’єктами, що здійснюють акт насильства:

·         замах на власне життя або здоров'я;

·         міжособистісне насильство;

·         колективне насильство.

      Відрізняється насильство, яке людина здійснює щодо самої себе; насильство, здійснюване іншою людиною або групою людей, насильство, яке здійснюється великою групою, наприклад: державою, організованими політичними групами, озброєними і терористичними організаціями.
Інша класифікація актів насилля може бути за їх природою:

·         фізичне;

·         сексуальне;

·         психологічне;

·         те, що полягає у завданні збитків або відсутності турботи.

      Домашнє насильство – це вкрай небезпечне явище, яке має тривалі негативні наслідки. Травмування дитячої психіки може призвести до того, що у дорослому житті дитина може стати агресором у вже у своїй родині та вважати цю модель поведінки нормою. Тож на всіх покладається виконання особливої місії - налагодження комфортної взаємодії з учасниками освітнього процесу та перетворення закладу освіти на острівець стабільності та емоційної безпеки.






Немає коментарів:

Дописати коментар