середа, 8 січня 2025 р.

Інформаційна безпека дітей в інтернеті під час війни

     Інтернет-простір відкриває безмежні можливості для спілкування, отримання знань, новин та розваг. Проте водночас існує безліч інтернет загроз для дітей, які зростають у військових умовах. Про те, в яких питаннях батькам слід проявити пильність та як провести інструктаж на тему безпеки дітей в інтернеті, розповідаємо прямо зараз.

Можливі ризики та чому правила інформаційної безпеки дітей під час війни особливо важливі

  Через природну цікавість, довірливість і брак досвіду дитина може, сама того не усвідомлюючи, завдати шкоди як своїй сім'ї, так і питанням безпеки країни в цілому. В умовах війни інформаційний фронт є максимально активним, зокрема він використовується для планування ворогом нападів та ракетних ударів на українські міста. Тому важливо пам'ятати про правила інформаційної безпеки:

· У жодному разі не слід нікому передавати інформацію про себе, свою родину ситуацію в місті та місця розміщення військової техніки. Про це не варто говорити навіть тим, кого дитина знає особисто, адже їхні сторінки можуть бути зламані або з метою вивідування інформації можливе створення фейкових профілів.

· Не можна фіксувати та викладати у мережу фото та відео з військовими підрозділами, технікою, роботою ППО та місцями вибухів і прильотів. Ці дані можуть бути використані ворогом для коригування подальших ударів. З цих же міркувань не варто листуватися з незнайомими людьми.

· Якщо дитину без її відома додали до нового групового чату, необхідно відписатися від цієї групи та заблокувати її. Також не слід переходити за невідомими посиланнями – вони можуть бути джерелом вірусу та подальших хакерських атак.

· Якщо до дитини звертаються невідомі з проханням виконати спеціальне завдання, необхідно заблокувати цей чат та звернутися до кіберполіції. Краще зробити профіль приватним, щоб повідомлення могли надсилати лише ті, хто перебуває у друзях.

Інформаційна безпека дітей — це надзвичайно важливо. Виконання цих порад стане гарантією того, що необдумані дії не зашкодять ані вашій родині, ані силам оборони України.

Як забезпечити безпеку в інтернеті?

   Цифрові платформи дозволяють нам отримувати доступ до останніх новин та світових подій буквально в режимі онлайн. Це може стати гарним способом дізнатися, що відбувається у світі. Однак через велику кількість контенту про війну і бойові дії ваша дитина може бути спантеличена і стурбована тим, що відбувається.
Неможливо проконтролювати потік інформації з безлічі сайтів. Це означає, що ваша дитина може зустріти в інтернеті тривожний контент, навіть не виконуючи його пошук.

Ось кілька порад, які допоможуть вам слідкувати за безпекою в інтернеті для дітей:

· Підтримайте свою дитину, допоможіть їй зрозуміти те, що вона побачила, і дайте їй можливість поставити будь-які питання, що можуть виникнути.

· Вимкніть повідомлення про новий контент, щоб допомогти дитині відпочити.

· Використовуйте фільтри та налаштування, які допомагають обмежити небажаний контент.

· Нагадайте дітям, що інколи інформація в інтернеті не ґрунтується на фактах. Це особливо вірно і для подробиць про війну. Існує багато фейкових новин та дезінформації, тому заохочуйте дитину перевіряти факти на сайтах, яким ви можете довіряти.

· Нагадайте дитині не ділитися чутливим контентом, оскільки це може засмутити інших.

Загальні поради з питань безпеки дітей у мережі

Ми зібрали різні прийоми для інформаційної безпеки під час війни, які ви можете використовувати, щоб захистити себе та своїх дітей від проблем під час використання інтернету.

Будьте залучені

Подумайте про те, над чим ви можете працювати разом, чи то гра, чи дослідження теми, про яку ви говорили, чи пошук кулінарного рецепта. Це дозволить вам контролювати онлайн-активність вашої дитини та прищепити їй правильні звички.

Тримайте комп'ютер на відкритому місці

Якщо ваш комп'ютер знаходиться в зоні з інтенсивним рухом людей, вам буде легше відстежувати активність дитини. Ця доступність не тільки утримує дітей від небажаних дій, але також дозволить вам втрутитися, якщо ви помітите поведінку, яка може мати негативні наслідки.

Встановлюйте правила та попередьте про небезпеку

Переконайтеся, що дитина знає межі того, що їй дозволено робити за комп'ютером. Ці межі повинні відповідати віку, знанням та зрілості дитини. Обмеження можуть включати те, як довго дитині можна перебувати за комп'ютером, які сайти дозволено відвідувати, які програми використовувати та які завдання чи дії виконувати.

Визначте типи веб-сайтів або ігор, до яких дитина може отримати доступ

Це особливо важливо для дітей молодшого віку, оскільки вони можуть грати в новітні ігри, не усвідомлюючи при цьому дорослих тем та змісту. Небезпека тут не лише в самих іграх, а й у тому, з ким ваші діти можуть взаємодіяти без вашого відома. Наприклад, якщо малюк грає в онлайн-гру переважно з підлітками старшого віку, з неї можуть знущатися або піддавати його неналежній поведінці.


Немає коментарів:

Дописати коментар