понеділок, 31 серпня 2020 р.

  Розпорядження селищного голови від 27.08.2020 року № 231  "Про відвідування ЗДО Талалаївської селищної ради в умовах карантину"

Розпорядження селищного голови від 27.08.2020 року № 232  "Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах загальної середньої та позашкіль освіти ноїТалалаївської селищної ради на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби"

Розпорядження селищного голови від 28.08.2020 року № 233  "Про затвердження алгоритмів дій на випадок надзвичайної ситуації, пов'язаної з випадками COVID-19 у закладі освіти"

УКРАЇНА

ТАЛАЛАЇВСЬКА  СЕЛИЩНА  РАДА

 

ТАЛАЛАЇВСЬКОГО  РАЙОНУ  ЧЕРНІГІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

 

27 серпня 2020 року                    смт Талалаївка                                          № 231

 

Про відвідування

закладів дошкільної освіти

Талалаївської селищної ради

в умовах карантину

 

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня    2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» зобов’язую

1. Директорів закладів дошкільної освіти Талалаївської селищної ради:

1.1. відновити з 01 вересня 2020 року відвідування дітьми груп в звичайному режимі (згідно із списком дітей у групі).

1.2. забезпечити неухильне дотримання та виконання вимог постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21 травня 2020 року  № 25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)».

2. Контроль за виконанням розпорядження покласти на начальника відділу освіти, культури, молоді і спорту селищної ради Плюту О.П.

 

Селищний голова                                                                              Ю.Є. Величко


УКРАЇНА

ТАЛАЛАЇВСЬКА  СЕЛИЩНА  РАДА

 

ТАЛАЛАЇВСЬКОГО  РАЙОНУ  ЧЕРНІГІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

 

 

27 серпня 2020 року                     смт Талалаївка                                         № 232

 

Про затвердження протиепідемічних

заходів у закладах загальної середньої

та позашкільної освіти Талалаївської селищної ради

на період карантину у зв'язку з поширенням

коронавірусної хвороби (СОVID-19)

 

На виконання постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22 серпня 2020 року № 50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)» зобов’язую

1. Затвердити протиепідемічні заходи у закладах загальної середньої та позашкільної освіти Талалаївської селищної ради на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19), що додаються.

2. Директорів закладів загальної середньої та позашкільної освіти Талалаївської селищної ради забезпечити дотримання та виконання затверджених протиепідемічних заходів.

3. Визнати таким, що втратило чинність розпорядження селищного голови від 04 серпня 2020 року № 211 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах загальної середньої та позашкільної освіти Талалаївської селищної ради в період карантину в зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19).

4. Контроль за виконанням розпорядження покласти на начальника відділу освіти, культури, молоді і спорту селищної ради Плюту О.П.

 

Селищний голова                                                                              Ю.Є. Величко

 

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

розпорядження голови

Талалаївської селищної ради

27 серпня 2020 року № 232

 

Протиепідемічні заходи у закладах загальної середньої та позашкільної освіти Талалаївської селищної ради на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)

 

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) у 2020-2021 навчальному році керівники закладів загальної середньої та позашкільної освіти Талалаївської селищної ради (далі - заклади освіти) мають здійснювати свою діяльність з урахуванням необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів (далі - заходи), спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19).

1.      Відповідальність за організацію та виконання протиепідемічних заходів покладається на керівника закладу освіти.

2.      Керівник та медичний персонал закладу освіти, або відповідальна особа, яка пройшла відповідний інструктаж та призначена наказом керівника закладу, забезпечують:

щоденний контроль за виконанням заходів;

проведення роз'яснювальної роботи з персоналом та здобувачами освіти щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби (СОVID-19) серед персоналу або здобувачів освіти;

розробку алгоритмів дій на випадок надзвичайної ситуації, пов'язаною з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу (СОVID-19) серед здобувачів освіти та працівників закладу освіти;

недопущення до роботи персоналу, визначеного таким, який потребує самоізоляції відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я;

проведення інструктажу для працівників щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції (СОVID-19), дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів.

3.      Допуск до роботи персоналу закладів освіти здійснюється за умови використання засобів індивідуального захисту (респіратора, захисного щитка або маски, в тому числі виготовленої самостійно) після проведення термометрії безконтактним термометром.

У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла понад 37,2 °С або із ознаками гострого респіраторного захворювання, такий співробітник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря.

При появі підвищеної температури тіла понад 37,2 °С або ознак гострого респіраторного захворювання вдома співробітник повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.

4.      Усі працівники закладу забезпечуються засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці працівника.

Після кожного зняття засобів індивідуального захисту та перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

5.      Керівник закладу освіти забезпечує:

організацію централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та поліетиленовими пакетами, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів;

проведення навчання працівників щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, контроль за виконанням цих вимог;

необхідні умови для дотриманням працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук тощо);

обмеження проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях (окрім заходів необхідних для забезпечення функціонування закладів освіти - проведення педагогічних рад. конференцій трудового колективу тощо);

медичні пункти закладу необхідними засобами та обладнанням (безконтактними термометрами, дезінфекційними, в тому числі антисептичними засобами для обробки рук, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту);

розміщення інформації (плакатів/банерів) про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.

Вимоги щодо організації освітнього процесу

6.      Керівник закладу освіти розробляє маршрути руху здобувачів освіти (залучаються всі можливі входи в приміщення закладу) та складає графік, за яким відбувається допуск здобувачів освіти до закладу (маршрути руху та графік затверджуються наказом). Графік допуску повинен бути сформований таким чином, щоб запобігати утворенню скупчення учасників освітнього процесу. Забороняється допуск до закладу освіти батьків або супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю.

7.      Педагогічний склад закладу освіти перед початком занять проводить опитування учасників освітнього процесу щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.

В разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби, за відсутності батьків, здобувачі освіти одягають маску, тимчасово повинні бути ізольовані в спеціально відведеному приміщенні закладу, інформуються батьки (інші законні представники) та приймається узгоджене рішення щодо направлення до закладу охорони здоров'я.

Після вилучення особи з симптомами інфекційної хвороби в приміщенні, де перебувала така особа, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.

8.      Здобувачі освіти із ознаками гострого респіраторного захворювання або підвищеною температурою тіла понад 37,2 °С не допускаються до закладу освіти.

Вхід до приміщень закладу дозволяється при наявності захисної маски або респіратора. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов'язковим.

Для учнів 1-4 класів вхід та пересування приміщеннями закладу освіти дозволяється без використання захисної маски або респіратора.

У разі віднесення Талалаївської ОТГ до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки, педагогам в процесі викладання навчальної дисципліни рекомендовано використовувати захисні щитки.

Багаторазовий захисний щиток використовується та дезінфікується відповідно до інструкції виробника.

9.      На всіх входах до закладу організовуються місця для обробки рук антисептичними засобами. Місця для обробки рук позначаються яскравим вказівником про правила та необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка, тощо).

10.    Пересування здобувачів освіти між навчальними кабінетами, аудиторіями повинно бути мінімізованим, зокрема, шляхом проведення занять впродовж дня для одного і того ж класу (групи) в одній і тій самій аудиторії (кабінеті), застосування модульного підходу до організації вивчення дисциплін тощо.

11.    У розкладі занять необхідно передбачити можливість визначення різного часу початку та закінчення занять (перерв) для різних класів та груп.

12.    Необхідно забезпечити раціональне використання запасних виходів із закладу освіти, використання розмітки на підлозі, що полегшує організацію двостороннього руху коридорами, виокремлення зон переміщення для різних вікових категорій здобувачів освіти.

13.    За можливості забезпечити проведення занять з окремих предметів на відкритому повітрі.

14.    Проведення занять у класах дозволено лише для окремих класів (груп).

Керівник закладу освіти повинен завчасно адаптувати графік навчання та сформувати групи на час встановлення відповідного рівня епідемічної небезпеки.

15.    У разі підтвердження випадку коронавірусної хвороби СОVID-19 в одного з учнів, всі інші учні відповідного класу (групи) визнаються такими, що потребують самоізоляції, та повинні вживати заходів, передбачених галузевими стандартами в сфері охорони здоров'я.

16.    У санітарних кімнатах потрібно забезпечити наявність рідкого мила та паперових рушників (або електросушарок для рук). Використання багаторазових рушників заборонено.

Основним заходом гігієни рук в умовах закладу освіти є миття рук з милом. Використання антисептиків доцільне лише в тому випадку, коли відсутній доступ до проточної води з милом. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або як заміна миття рук або антисептичної обробки не рекомендується.

17.    Після проведення занять у кінці робочого дня необхідно провести очищення і дезінфекцію поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил, тощо).

18.    Після кожного навчального заняття проводити провітрювання впродовж не менше 10 хвилин. При провітрюванні слід забезпечити безпеку дітей шляхом встановлення замків та фізичних обмежувачів на вікна.

Вимоги до організації харчування

19.    Керівник закладу освіти розробляє графік харчування здобувачів освіти. Рекомендовано провести розрахунок максимальної кількості учнів, які можуть одночасно отримувати (на лінії роздачі) та вживати їжу, не порушуючи фізичної дистанції 1 метр. Організація мультипрофільного харчування за типом «шведського столу» та шляхом самообслуговування на період карантину не дозволяється.

20.    Функціонування питних шкільних фонтанчиків на території закладу освіти не дозволяється. Питний режим здобувача освіти організовується з допомогою використання індивідуальних ємностей для рідини або фасованої питної продукції.

21.    При організації харчування необхідно забезпечити відстань між столами не менше 1,5 м та розміщення за столом не більше 4-х осіб.

22.    У разі не можливості забезпечення дітей гарячим харчуванням, організація харчування відбувається шляхом роздачі попередньо фасованої харчової продукції, відповідно до норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 р. № 1591.

23.    Усі працівники харчоблоку забезпечуються засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи, одноразовими рукавичками. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці працівника.

24.    Після кожного зняття засобів індивідуального захисту (захисних масок, одноразових рукавичок) перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

25.    Працівник їдальні, який видає страви або здійснює розрахунок, повинен бути забезпечений засобами індивідуального захисту: захисною маскою або респіратором, захисними окулярами або захисним щитком, одноразовими рукавичками.

26.    При організації харчування необхідно забезпечити умови для дотриманням працівниками правил особистої гігієни - рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук, тощо.

27.    З працівниками харчоблоку необхідно провести навчання щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, забезпечити контроль за виконанням цих вимог.

Вимоги до транспорту, який перевозить дітей та працівників до закладу освіти

28.    Керівник закладу освіти, в підпорядкуванні якого знаходиться шкільний автобус, що здійснює перевезення дітей та працівників до закладу освіти забезпечує:

проведення дезінфекційних заходів у салоні транспортного засобу в кінці робочої зміні;

водіїв засобами індивідуального захисту (із розрахунку 1 захисна маска на З години роботи на 1 особу), антисептичний засіб для обробки рук;

проведення навчання з питань використання та утилізації засобів індивідуального захисту;

щоденний контроль за станом здоров'я водіїв та проведення температурного скринінгу до початку робочої зміни;

не допуск до роботи осіб з ознаками гострої респіраторної хвороби або підвищеною температурою тіла понад 37,2 °С;

вхід до салону автотранспорту при наявності засобів індивідуального захисту (респіратора або захисної маски);

перевезення пасажирів здійснювати у межах кількості місць для сидіння.

Вимоги до поводження з використаними засобами індивідуального

захисту

29. Керівник закладу організовує централізований збір та утилізацію використаних засобів індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), паперових серветок в окремі контейнери/урни (картонні або пластикові), з кришками та поліетиленовими пакетами, наступним чином:

кількість та об'єм (місткість) контейнерів/урн визначається з розрахунку на кількість відвідувачів закладу освіти, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів;

контейнери рекомендовано встановлювати біля входу в заклади освіти, коридорах та санвузлах;

поліетиленові пакети з контейнерів, у яких зібрано використані засоби індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), необхідно замінювати після заповнення або за графіком, щільно зав'язувати (рекомендується використовувати додатковий пакет для надійності зберігання використаних засобів індивідуального захисту) та наносити маркування («використані засоби індивідуального захисту»);

щоденно здійснювати дезінфекцію контейнерів, картонні контейнери одноразового використання після використання підлягають утилізації.

УКРАЇНА

ТАЛАЛАЇВСЬКА  СЕЛИЩНА  РАДА

 

ТАЛАЛАЇВСЬКОГО  РАЙОНУ  ЧЕРНІГІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

 

28 серпня 2020 року                    смт Талалаївка                                          № 233

 

Про затвердження алгоритмів дій на

випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної

з випадками COVID-19 у закладі освіти

 

На виконання постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22 серпня 2020 року № 50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)», відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 28.08.2020 № 1/9-490 «Щодо створення безпечних умов організації освітнього процесу у 2020/2021 навчальному році» зобов’язую

1. Затвердити алгоритми дій на випадок надзвичайної ситуації, пов'язаною з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу (СОVID-19) серед здобувачів освіти та працівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти Талалаївської селищної ради (далі – алгоритми дій).

2. Директорів закладів загальної середньої та позашкільної освіти Талалаївської селищної ради затвердити наказом алгоритми дій та довести їх до відома учасників освітнього процесу.

3. Контроль за виконанням розпорядження покласти на начальника відділу освіти, культури, молоді і спорту селищної ради Плюту О.П.

 

Селищний голова                                                                              Ю.Є. Величко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

розпорядження голови

Талалаївської селищної ради

28 серпня 2020 року № 233

 

Алгоритми дій на випадок надзвичайної ситуації, пов'язаною з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу    (СОVID-19) серед здобувачів освіти та працівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти Талалаївської селищної ради

 

Керівник ЗЗСО в межах компетенції має забезпечити виконання зазначених алгоритмів дій. До початку навчального року необхідно визначити порядок відокремлення осіб, у яких виявлено ознаки гострого респіраторного захворювання, від інших здобувачів освіти та працівників ЗЗСО, а також процедуру інформування батьків (інших законних представників) та консультування з ними і сімейними лікарями/органами управління охороною здоров'я для прийняття узгодженого рішення щодо направлення дітей (з батьками або особами, які їх заміняють) додому або (за наявності підстав) щодо направлення учнів/педагогів/працівників до закладу охорони здоров'я.

І. Дії керівника ЗЗСО у разі виявлення у здобувача освіти ознак гострого респіраторного захворювання

Для здобувачів освіти, які підвозяться: під час проведення термометрії перед посадкою в автобус у разі виявлення у здобувача освіти підвищеної температури тіла понад 37,2 °С або ознак гострого респіраторного захворювання такий учень не допускається в шкільний автобус. При цьому супроводжуюча особа повідомляє телефоном одного з батьків дитини (або осіб, які їх замінюють) про даний випадок з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря. Керівнику закладу освіти необхідно забезпечити наявність у супроводжуючих осіб номерів мобільних телефонів батьків або осіб, які їх замінюють.

1.  У разі виявлення у здобувача освіти ознак гострого респіраторного захворювання, до приїзду батьків або інших законних представників дитини, здобувачі освіти знаходяться в масках постійно до вирішення питання щодо направлення їх додому чи до закладу охорони здоров'я.

2.  До прийняття відповідного рішення необхідно направити здобувача освіти до спеціально відведеного приміщення ЗЗСО в супроводі працівника закладу освіти (ним може бути медичний працівник закладу або, в разі відсутності медичного працівника, класний керівник або інший працівник закладу (далі - уповноважена особа), визначений керівником закладу або його заступником) та невідкладно поінформувати батьків (інших законних представників). Переконайтеся в тому, що батьки здобувача освіти знають, як зв'язатися з уповноваженою особою. Ця особа має бути забезпечена стандартними засобами захисту, а також повинна дотримуватися заходів безпеки при догляді за особами з підозрою на СОVID-19: носити маску і дотримуватися необхідної дистанції.

У разі, якщо дитина налякана і болісно переживає власний стан, уповноважена особа має заспокоїти дитину і залишатися з нею в окремому приміщенні, що добре провітрюється, не знімати маску і дотримуватися дистанції.

3.    Медичний працівник або уповноважена особа має надіслати екстрене повідомлення форми 058/о про підозру на інфекційне захворювання до лабораторного центру (відповідного його підрозділу).

4.  Медичний працівник або уповноважена особа закладу реєструє випадок в журналі реєстрації форми 060/о.

5.   Медичний працівник або уповноважена особа телефонує батькам та/або сімейному лікарю, викликає (за потреби) швидку допомогу, після прибуття батьків відправляє з ними дитину додому. За наявності показань для госпіталізації швидка медична допомога доставляє дитину до стаціонару.

6.   Медичний працівник або уповноважена особа співпрацює з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування і допомагає їм визначати коло контактних осіб:

які разом знаходилися у шкільному транспорті;

які знаходилися разом в одному приміщенні (класі);

які контактували в побуті.

7.  Ніхто з працівників ЗЗСО, у тому числі медичний працівник чи уповноважена особа, які опікуються підозрілим випадком або підтвердженим випадком СОVID-19, не має права розголошувати імені хворого або того, у кого підозрюють СОVID-19, задля збереження лікарської таємниці. Обов'язок закладу освіти — запобігати булінгу та стигматизації у зв'язку з СОVID-19.

II. Дії керівника ЗЗСО у разі отримання позитивного тесту на SARS-CoV2 у здобувача освіти

У разі отримання позитивного результату тестування на SARS-CoV2 здобувача освіти необхідно:

1)       направити додому на самоізоляцію контактних осіб (клас, групу) (згідно з Додатком 2 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (СОVID-19)») на 14 днів.

2)       забезпечити позачергове проведення дезінфекції та генеральне прибирання приміщення школи/класу, салону шкільного автобуса тощо;

3) для класу/групи, яка перебуває на самоізоляції, організувати освітній процес за допомогою технологій дистанційного навчання;

4) якщо захворювання на СОVID-19 підтвердилося і в контактних осіб, директор школи може прийняти рішення про організацію освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання для кількох класів або закладу освіти в залежності від наявності підтверджених випадків в одному чи кількох класах;

5)    медичний працівник закладу або уповноважена особа має співпрацювати з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування.

III.  Якщо на СОVID-19 захворів учитель, інший працівник ЗЗСО необхідно:

1)  працівники ЗЗСО, які перебували у контакті з особами, в яких лабораторно підтверджено захворювання на СОVID-19, не виходять на роботу та невідкладно звертаються за медичною допомогою;

2) якщо температура, кашель, нежить у працівника школи з'явилися під час роботи, він має невідкладно залишити заклад освіти і звернутися до закладу охорони здоров'я за медичною допомогою; якщо ж у нього виникли такі небезпечні симптоми, як задишка, частий сухий кашель, біль у грудній клітці, температура, яку складно знизити, виражена блідість чи синюшність шкіри, повторне блювання, необхідно викликати екстрену допомогу, попередивши медиків, що є підозра на СОVID-19.

У приміщенні, де знаходився хворий вчитель/працівник, слід провести поза графіком провітрювання та дезінфекцію поверхонь.

IV.   Інформування учасників освітнього процесу про випадок    СОVID-19 у ЗЗСО

Переконайтеся, що працівникам закладу освіти та батькам школярів відомо, що ніхто не має відвідувати школу, якщо у нього температура, кашель, нежить. Переконайтеся, що вони розуміють, що мають залишатися вдома, якщо контактували з хворим.

Попросіть, у разі підозри, контакту чи хвороби на СОVID-19 вчителів/працівників школи і батьків учнів повідомляти про це вчителя/медичного працівника/адміністрацію.

Нагадуйте працівникам школи та батькам учнів про особливу небезпеку СОVID-19 та необхідність дотримуватися дистанції, регулярно мити руки, уникати скупчення людей, провітрювати приміщення.

Пояснюйте, як можна зменшити стрес: більше спілкуватися з рідними телефоном або онлайн, займатися улюбленими справами.

Порадьте батькам, як зробити родинне помешкання безпечнішим для дорослих та дітей (регулярно дезінфікувати поверхні й провітрювати приміщення).

Закликайте звертатися до лікаря/лікарки телефоном у разі появи небезпечних симптомів.Немає коментарів:

Дописати коментар