четвер, 1 грудня 2022 р.

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

Помаранчевий колір - це офіційний колір протидії домашньому насильству, що символізує світле та вільне від жорстокості майбутнє. Його ще називають "flammaamorisetcaritatis" — полум'ям любові й милосердя. Також це офіційний колір глобальної кампанії "16 днів проти насильства", яка щорічно відзначається з 25 листопада до 10 грудня.

ООН пропонує у ці дні надіти одяг або аксесуари помаранчевого кольору, щоб висловити свою солідарність з рухом в ім'я майбутнього, вільного від насильства щодо жінок і дівчат.

Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав із 1981 року в пам'ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабель, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році. А за даними ВООЗ, кожна третя жінка у світі стикалася з насильством. Однак далеко не всі постраждалі наважуються звернутись до поліції або розказати про домашнє насильство своїм близьким.

Саме тому 25 листопада у світі відзначають День боротьби з насильством проти жінок, який дає початок щорічній акції «16 днів проти гендерного насильства».

У цей день учні та педагоги закладів загальної середньої освіти Талалаївської селищної ради Прилуцького району також взяли участь та пов’язали символічну помаранчеву стрічку в знак солідарності та підтримки усіх, хто постраждав від сексуального насильства під час збройної агресії росії проти України.

 


Немає коментарів:

Дописати коментар