вівторок, 16 лютого 2021 р.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

    Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року указом Президента України на заміну радянському Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.
     Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовими, 711 дітей – сиротами.
      Більше 8 тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. Це страшна ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля.
    Крім афганців, цього дня вшановують і інших військових, які брали участь у різних війнах в часи СРСР та незалежної України. У період незалежності в миротворчих операціях за межами країни загинуло 49 військових.
     З самого початку війни на сході України тисячі афганців та ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі від російських загарбників.
      У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.
  До  Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у Красноколядинському ЗЗСО І-ІІІ ступенів були проведені наступні заходи : година вшанування пам'яті загиблих воїнів - інтернаціоналістів Талалївського району "«Рани, які не загоюються»"; виховна година «Крізь пекло Афганської війни»; перегляд  та обговорення документального фільму "Афган: чужа та непотрібна війна"Немає коментарів:

Дописати коментар